TIP: MindNode pro myšlenkovými mapu čehokoliv

Dnes takový rychlý tip na aplikaci, kterou já osobně používám denně a slouží mi opravdu skvěle. Víte, co je to myšlenková mapa? Je to něco mezi Pavoukem, nečitelnými prostorovými piškvorkami a hodně zfetovaným stromem.

Myšlenkové mapy sjouží pro mnoho různých účelů. Od jednoduchého grafického zobrazení projektu, přes mapu přípravy na dovolenou až třeba po architekturu veřejných služeb. Myšlenkovými mapu si představte jako jakoukoliv věc, která má svojí hierarchii. Hlavní Nida a z ní jednotlivé podřízené nody (říká se jim “děti” nebo “potomci”) a tak dál až budete mít vśechno co potřebujete. Mimo samotnou strukturu potomků ale můžete jednotlivé nody spojovat, takže se tímto způsobem dá vyjádřit opravdu takřka cokoliv.

Mindmapping je do značné míry grafická záležitost. Proto vás možná překvapí, že i taková věc může být přístupná pro nás nevidomé. A opravdu je. Aplikace MindNode pro iOS a MacOS je vytvářřena s ohledem na nás uživatele Voiceoveru. Vše se tedy krásně čte a ovládá i s odečítačem.

Aplikace MindNode v AppStoru

Michal Rada @michalrada